Przeszczep włosów

Operacja przeszczepiania włosów przy użyciu metody FUE

Przeszczepy włosów przeszły długą drogę od pierwszych dni ich stosowania, i dopiero w połowie lat 90-tych przeszczepy włosów zaczęły nabierać kształtu i były wykonywane przy użyciu technik stosowanych obecnie na całym świecie.
Przeszczepy włosów wykonane techniką FUT w latach dziewięćdziesiątych zostały zastąpione metodą FUE, która została opracowana na początku XXI wieku i wprowadzona w 2005 roku.
Mimo, że technika ta jest w ciągłym rozwoju z pewnymi dalszymi udoskonaleniami, podstawowe zasady FUE pozostają takie same.
Obecnie technika ta jest nadal uznawana za złoty standard w chirurgii przeszczepiania włosów.

Najbardziej zaawansowaną techniką przeszczepiania włosów jest technika FUE.

Dziś, osoby doświadczające utraty włosów mogą odzyskać naturalnie wyglądające włosy z najnowszą techniką FUE, złotym standardem przywracania włosów.
Główna różnica w stosowaniu techniki FUE do przeszczepiania włosów polega na tym, że nie pozostawia ona żadnych blizn, a czas gojenia jest krótszy.
Sukces operacji zwiększył się również w wyniku postępu w zakresie urządzeń medycznych wykorzystywanych w technice FUE.
Technika FUE może być wykonywana przy użyciu różnych instrumentów. W konsekwencji, technika ta znana jest pod kilkoma różnymi nazwami, np:

Techniki przeszczepu włosów

  • Klasyczne FUE (poprzez mikro silniki)
  • Robotic FUE
  • Technika DHI (FUE wykonywane za pomocą implantów Choi)
  • Sapphire FUE (FUE wykonywane za pomocą ostrzy szafirowych)

Na przykład, technika przeszczepu włosów FUE z użyciem ostrzy szafirowych jest znaczącą techniką, jeśli chodzi o umożliwienie przeszczepienia dużej liczby mieszków włosowych w jednej sesji.
Różnicę pomiędzy klasycznym FUE a Szafirowym FUE można wyjaśnić tym, że kanały otwarte z szafiru, który jest dużo gładszym materiałem, goją się znacznie szybciej i pozostawiają mniej blizn.
Technika DHI wyróżnia się również zacieśnieniem ukierunkowanych mieszków włosowych
Dzięki tej technice przeszczepu włosów przy użyciu igieł Choi, można uzyskać naturalne i satysfakcjonujące rezultaty.